Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо податкових наслідків при врахуванні оплати за одним товаром в рахунок раніше відвантаженого іншого товару

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 23.08.2018 р. N 3666/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо порядку складання податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних при зарахуванні попередньої оплати за один товар в рахунок оплати іншого поставленого, але не оплаченого покупцем товару.

В ІПК податківці розглянули ситуацію, у якій після постачання товару за одним договором та оплати за іншим здійснюється залік такої оплати в рахунок постачання за іншим договором.

Так, якщо постачальником - платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за товар N 1 були визначені податкові зобов'язання з ПДВ та надалі за домовленістю сторін зобов'язання з поставки такого товару припиняється та попередня (авансова) оплата зараховується в рахунок оплати товару N 2, то постачальник - платник ПДВ на дату досягнення такої домовленості має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати, та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з ПДВ.

Складання такого розрахунку коригування здійснюється на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за товар N 1, будуть зараховані в рахунок оплати вартості товару N 2.

Такий розрахунок коригування до податкової накладної відповідно до пункту 192.1 ПКУ підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем послуг. Зареєстрований в ЄРПН розрахунок коригування є для постачальника підставою для зменшення нарахованих податкових зобов'язань.

При цьому якщо за договором N 2 товар уже був поставлений та на дату такої поставки ("першої події") постачальником було складено та зареєстровано в ЄРПН відповідну податкову накладну, то за фактом зарахування попередньої оплати за товар N 1 в рахунок оплати вартості товару N 2 податкова накладна постачальником не складається.

Такий порядок коригування податкових зобов'язань при зарахуванні попередньої оплати за один товар в рахунок оплати вартості іншого поставленого, але не оплаченого покупцем товару, застосовується незалежно від того, одним чи різними договорами передбачено постачання таких товарів.

Слід зауважити, що розрахунок коригування до податкової накладної, з дати складання якої минуло 1095 календарних днів, не може бути зареєстрований в ЄРПН та відповідно не дає підстав для зменшення податкових зобов'язань постачальником, який склав таку податкову накладну. При цьому відповідно до пункту 192.1 ПКУ отримувач (покупець) повинен відкоригувати (зменшити) суму податкового кредиту, сформованого при перерахуванні попередньої оплати за товари/послуги. Таке коригування податкового кредиту у даному випадку має бути здійснено шляхом нарахування компенсуючих податкових зобов'язань на відповідну суму із використанням механізму, визначеного пунктом 198.5 ПКУ, у зв'язку з тим, що не передбачається отримання товарів/послуг, за які був сплачений аванс, відповідно, немає підстав для їх використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

(Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 23.08.2018 р. N 3666/6/99-99-15-03-02-15/ІПК «Про податок на додану вартість»)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

- - Internet 
 , ,
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ