Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо відповідальності платника за нереєстрацію податкової накладної

Головне управління Державної податкової служби України у Донецькій області в індивідуальній податковій консультації розглянуло питання щодо відповідальності платника податків за повторну нереєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у разі судового оскарження податкового повідомлення-рішення (далі – ППР).

Так, відсутність реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної, зазначених в абзаці першому цього пункту, після спливу 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної або від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено (п.п. 120 1.2 ПКУ).

У разі реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної, зазначених в абзаці першому цього пункту, протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення, штрафні санкції, передбачені абзацом другим цього пункту та пунктом 1201.1 цієї статті, не застосовуються.

Отже, Кодекс не передбачає звільнення від відповідальності за нереєстрацію податкової накладної в ЄРПН після спливу 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення на період судового оскарження.

Таким чином, у разі нереєстрації в ЄРПН податкової накладної, до платника податку будуть застосовані штрафні санкції, передбачені абзацом другим пункту 1201.2 ПКУ.

(Індивідуальна податкова консультація Головного управління Державної податкової служби України у Донецькій області від 27.11.2019 р. № 1557/ІПК/05-99-05-08-16)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

- - Internet 
 , ,
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ