Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо порядку складання податкових накладних при переведенні боргу за непоставленими послугами

Державна податкова служба України в індивідуальній податковій консультації надала роз’яснення щодо порядку складання податкових накладних та коригування податкових зобов'язань з податку на додану вартість у разі переведення боргу новому боржнику.

Так, первісний боржник на дату перерахування кредитором коштів на його банківський рахунок (у касу) як попередню оплату (аванс) за послуги із виготовлення виробу зобов'язаний був визначити податкові зобов'язання з ПДВ та скласти на кредитора податкову накладну і зареєструвати її в ЄРПН в установлені ПКУ терміни.

Операція з переведення боргу від первісного боржника до нового боржника не передбачає постачання товарів/послуг, тому не є об’єктом обкладення ПДВ. Отже, за такою операцією в первісного боржника податкові зобов’язання з ПДВ не виникають.

Після переведення боргу перераховану кредитором передоплата (аванс) перераховують на рахунок нового боржника, а не кредитора. У такому разі відсутні законодавчі підстави для складання розрахунку коригування на зменшення податкових зобов’язань із ПДВ у первісного боржника. Адже не виникає жодної з обставин, зазначених у п. 192.1 ПКУ.

Зважаючи на те, що після переведення боргу первісним боржником на нового боржника кредитор отримуватиме послуги із виготовлення виробу від нового боржника, то такий кредитор втрачає право на раніше сформований податковий кредит з ПДВ на підставі податкової накладної, складеної і зареєстрованої в ЄРПН первісним боржником, оскільки фактичного постачання первісним боржником послуг із виготовлення виробу кредитору, за які була перерахована попередня оплата (аванс), не відбувалося. У даному випадку кредитор зобов'язаний зменшити суму ПДВ, включену до складу податкового кредиту, шляхом нарахування податкових зобов'язань з ПДВ та складання і реєстрації в ЄРПН зведеної податкової накладної за правилами, визначеними пунктом 198.5 V ПКУ.

Постачання новим боржником послуг із виготовлення виробу кредитору в рахунок отриманої від первісного боржника суми попередньої оплати за такі послуги, яка попередньо була перерахована кредитором первісному боржнику, є другою подією операції з постачання послуг із виготовлення виробу, а тому підстави для складання новим боржником податкової накладної на кредитора відсутні.

(Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби Українивід 06.09.2019 р. № 55/6/99-00-07-03-02-15/ІПК)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

- - Internet 
 , ,
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ