Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо складання складанням податкової накладної на компенсацію вартості комунальних послуг

Державна податкова служба України в індивідуальній податковій консультації роз’яснила, порядок складання податкової накладної на компенсацію вартості комунальних послуг, якщо на дату складання орендодавцем акта виконаних робіт є попередня (авансова) часткова оплата таких послуг орендарем, та зазначила наступне.

А саме, на дату отримання від орендаря попередньої (авансової) часткової компенсації вартості послуг орендодавець зобов'язаний скласти податкову накладну на всю суму такої попередньої оплати за операцією з постачання послуг з оренди.

Надалі на дату фактичного оформлення документа, що засвідчує факт постачання таких послуг, орендодавець повинен скласти податкову накладну на різницю між фактичною вартістю поставленої послуги оренди та вартістю такої послуги, яка відображена у податковій накладній, складеній на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Така податкова накладна, складена орендодавцем та зареєстрована в ЄРПН за фактом здійснення операції з постачання послуг оренди, є підставою для включення орендарем сум ПДВ, зазначених у такій податковій накладній, до складу податкового кредиту (за умови дотримання інших правил, встановлених ПКУ для формування податкового кредиту).

Також слід зазначити, що податкова накладна за такими операціями, як "компенсація послуг водопостачання" та "компенсація послуг електропостачання" не складається, оскільки така компенсація є складовою вартості послуг оренди.

Крім того, контролери зауважили, що одиниця виміру товарів/послуг, зазначена в графах 4 та 5 податкової накладної має відповідати первинним документам.

Також в фахівці ДПС нагадали, що зазначення платником податку при заповненні граф 4 та/або 5 податкової накладної одиниці виміру товарів/послуг здійснюється з урахуванням первинних документів.

(Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 27.11.2019 р. № 1568/6/99-00-07-03-02-15/ІПК)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

- - Internet 
 , ,
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ