Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо виплати зарплати без дрібних копійок

Державна служби України з питань праціу своєму листі відповіла на запитання щодо виплати заробітної плати без дрібних копійок і зазначила наступне.

Пунктами 1 та 2 постанови Національного банку України від 20.06.2019 р. N 82 "Про вилучення з готівкового обігу монет дрібних номіналів" передбачено, що з 1 жовтня 2019 року вилучаються з готівкового обігу монети номіналами 1, 2 та 5 копійок і ці монети перестають бути засобом платежу під час здійснення розрахунків готівкою.

Таким чином, надання роз'яснень з питань проведення розрахунків готівкою до повноважень Держпраці не належить.

Відповідно до статті 24 Закону України "Про оплату праці" за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.

Також Держпраці в своєму листі нагадали про відповідальність за несвоєчасну виплату заробітної плати та термін її виплати.

Так, за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплату їх не в повному обсязі юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.(абз.3 ч.2 ст. 265 КЗпП).

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум (ст. 116 КЗпП).

(Лист Державної служби України з питань працівід 26.11.2019 р. № 8971/4/4.1-дп-19)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

- - Internet 
 , ,
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ