Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо перевірки бухгалтерського обліку податковим органом

Державна податкова служба України в індивідуальній податковій консультації від 09.09.2020 р. N 3770/ІПК/99-00-05-05-02-06 надала роз’яснення щодо питання дати оприбуткування в бухгалтерському обліку імпортованих товарів та питання щодо проведення донарахування податків при здійсненні документальних перевірок, а також щодо компетенції податкового органу під час документальної перевірки здійснювати перевірку достовірності бухгалтерського обліку, та донарахування податків, лише, на підставі неправильного застосування правил бухгалтерського обліку.

Фахівці ДПСУ зазначили, що питання порядку відображення у бухгалтерському обліку імпортованих товарів, у тому числі дати їх оприбуткування, належить до компетенції Міністерства фінансів України.

Однак, враховуючи, що формування податкової звітності ґрунтується на даних бухгалтерського обліку (частина 2 ст. 3 Закону № 996), під час проведення документальної перевірки контролюючими органами здійснюється перевірка первинних документів та зведених облікових документів, які є підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій платника податків, та складання фінансової звітності. Тому, невірне застосування правил бухгалтерського обліку, може мати наслідки для податкового обліку, та вплинути на нарахування податкових платежів.

(Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України   від 09.09.2020 р. N 3770/ІПК/99-00-05-05-02-06)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

- - Internet 
 , ,
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ